Milé milovnice kosmetiky Oriflame,

Chtěla bych se s Vámi podělit o své zkušenosti a postřehy spojené s používáním řasenek Oriflame. Hlavním impulsem pro napsání této recenze byla moje nedávná zkušenost s řasenkou od jiné kosmetické firmy. Protože jsem již minimálně čtyři roky používala řasenky výhradně od Oriflamu, rozhodla jsem se, že vyzkouším pro změnu jinou značku. Ne že by jsem s nimi nebyla spokojená, právě naopak, ale řekla jsem jsi: „Změna je život“. A protože jsem měla 50% slevovou poukázku na nákup řasenky od jisté tzv. „drogérkové“ značky, která je považovaná na trhu za jednu z těch kvalitnějších a samozřejmě i dražších, koupila jsem si ji. Po několika opětovných a z mé strany hodně trpělivých pokusech o její používání jsem musela zkonstatovat, že nic horší jsem v ruce opravdu nedržela. Příšerný kartáček, příšerná konzistence, příšerné nanášení, příšerná výdrž. Výsledkem byly řasy slepené žmolkující se řasenkou, která stejně po pár hodinách opadala. Už bych ji nechtěla ani zadarmo a lituji zbytečně vyhozených peněz. A co teprve ty dámy, které si ji koupily za plnou cenu...

Se všemi řasenkami Oriflame, které jsem měla možnost zkusit, jsem byla velice spokojená. Některé už bohužel nejsou v aktuální nabídce. Nepreferovala bych žádnou z nich, protože každá má něco do sebe. Právě proto jich mám doma víc, z každého druhu jednu, ale v jiných odstínech. Všechny řasenky mají dobrou konzistenci, dobře se nanášejí, nedělají žmolky a velmi dlouho vydrží bez chybičky. Ani u jedné jsem nezaznamenala alergickou reakci. Nevysychají rychle a pokud je dobře zavřete, vydrží dlouho.

Zpočátku jsem používala řasenky výhradně se štětinovým kartáčkem a vůči plastovým kartáčkům jsem byla dost nedůvěřivá. Po nějaké době jsem se však odhodlala je vyzkoušet a není se čeho bát. S jakýmkoli kartáčkem je potřeba se naučit správně zacházet.

V neposlední řade bych jako velikou výhodu řasenek, a vlastně všech výrobků, zakoupených u Oriflame viděla to, že mají uvedený datum exspirace a proto se Vám nemůže stát, že byste si zakoupili vyschlou řasenku nebo výrobek po záruční lhůtě, co se v drogeriích, obzvláště v dekorativní kosmetice, může velice snadno stát. Nemluvě o riziku, že Vy nebudete zrovna první, kdo bude do výrobku sahat a používat ho. No a v případě, že byste s nějakou řasenkou, nebo i jiným výrobkem, nebyli z jakéhokoli důvodu spokojeni, protože každému z nás vyhovuje samozřejmě něco jiného, máte možnost vrátit výrobek v rámci garance kvality.

Tak a teď už konečně k samotným řasenkám. Tady jsou tedy ty, které jsme měla možnost vyzkoušet.

Objemová řasenka Fat Lash Very Me (20533) nebo Barevná objemová řasenka Fat Lash Funky Very Me (22901, 22902, 22903)

K dispozici je v černé (20533) nebo barevné variantě (stříbrná (22901), modrá (22902), zelená (22903)), což byla bohužel ale jenom limitovaná edice. Barvy po zaschnutí sice ztmavnou, ale i tak zůstávají poměrně zářivé. Výborně ladí s tekutými očními linkami z řady Very Me.

Kartáček je plastový a poměrně velký, se středně dlouhými štětinkami. Je vhodný pro líčení středně dlouhých až dlouhých řas. Některé zákaznice si stěžují, že řasenka je moc mokrá a slepuje. Ano, má řidší konzistenci a ze začátku slepovala řasy i mě. Po pár použitích jsem však zjistila, že je potřeba jen trochu cviku. Štětinky nejsou po obvodu uspořádané v jedné řadě a při nanášení je potřeba rotovat kartáčkem kolem vlastní osy, čímž se docílí lepšího pročesání řas a nedojde ke slepení.

Objemová řasenka opravdu splňuje to, co slibuje. Řasy nijak extrémně neprodlouží, ale za to jim zaručeně dodá objem. Nerozmazává se, nedrolí se. Při srovnání cena – kvalita ji hodnotím na výbornou. Můj tip: pokud preferujete přirozenější líčení, zkuste kombinaci stříbrné řasenky a tekuté oční linky, která Vám jemně zvýrazní oči.

Objem: 8 ml. Cena: 129 Kč (PC).

 

Řasenka s vějířovým efektem Revelation Oriflame Beauty (15052, 15053)

Řasenka je k dispozici v černé (15052) a zelené (15053) barvě. Zelená barva po zaschnutí hodně ztmavne a spíš než jako zelenou bych ji definovala jako khaki. Kartáček je klasický štětinový, ale je velmi netradiční svou velikostí, má velmi malý průměr. Proto je jako stvořený pro líčení krátkých řas nebo je vhodný jenom na líčení řas spodních. S kartáčkem se velmi dobře manipuluje, nalíčí bez chybičky i řasy v koutcích oka.

Dramatické zvýraznění řas od ní však nečekejte, není ani zázračně prodlužující, ani objemová. Ideální na docílení přirozeného vzhledu. Řasenka slibuje vějířový efekt bez slepování. S tím musím jedině souhlasit, řasy jsou krásně oddělené. Je zkrátka jako dělaná pro krátké řasy. Nerozmazává se, nedrolí se. Hodnotím ji jako velmi dobrou.

Objem: 8 ml. Cena: 219 Kč (PC).

 

Tvarující řasenka Power Curl Oriflame Beauty (13966)

V současné době je k dispozici už jenom v černé barvě. Kartáček je klasický štětinový, ale má asymetrický tvar. Na jedné půlce jsou štětinky dlouhé, na druhé krátké. Pomoci krátkých štětinek je možné precizně nalíčit spodní řasy. Na vrchní řasy se nanáší řasenka nejdřív krátkými štětinkami a pak je nutné pročesat a oddělit řasy štětinkami delšími. Pokud chcete vrchní řasy jenom zvýraznit a prodloužit, použijte k tomu pouze delší štětinky a řasenku naneste v několika vrstvách. Řasenka je vhodná pro líčení všech délek řas.

Řasy neslepuje, ale krásně je odděluje. Tvarující řasenka má slibovat dramatickou křivku řas, o čemž nejsem až tak moc přesvědčená a myslím, že je toho možné docílit spíše technikou líčení než samotnou řasenkou. Nerozmazává se, nedrolí se. Za mě hodnotím na výbornou.

Objem: 8 ml. Cena: 199 Kč (PC).

 

Řasenka Wonder Lash Oriflame Beauty (10782, 10783, 10784)

K dispozici je v černé (10782), hnědé (10783) a švestkové (10784) barvě. Švestková barva po zaschnutí hodně ztmavne a vypadá spíš jako černá. Doporučovala bych ji, pokud preferujete přirozenější typ líčení a nehledáte uhlově černou řasenku. Kartáček je plastový a má asymetrický tvar. Na jedné půlce jsou štětinky dlouhé, na druhé krátké. Řasenka je vhodná pro líčení všech délek řas.

Kratší štětinky mají zdvihnout a vymodelovat řasy, delší štětinky mají zase řasy prodloužit a oddělit. Pokud chcete vrchní řasy zvýraznit, prodloužit a oddělit, použijte k tomu pouze delší štětinky a řasenku naneste v několika vrstvách. Jestli chcete řasám dodat i objem, naneste nejdřív řasenku pomoci krátkých štětinek a pak je pročešte a oddělte štětinkami dlouhými. Spodní řasy se dají krásně nalíčit pomocí krátkých štětinek. A jak už jsem zmiňovala, natočené řasy docílíte spíše technikou líčení než tím, jakou část kartáčku na to použijete. Řasenka se nerozmazává, nedrolí se, neslepuje. Za mě hodnotím na výbornou.

Objem: 8 ml. Cena: 219 Kč (PC).

 

Intenzivní řasenka s plastovým kartáčkem Wonder Lash Oriflame Beauty (21647)

Barva je opravdu intenzivně černá. Co se týče kartáčku, konzistence a aplikace, má kvality řasenky Wonder Lash. Jako malé negativum shledávám to, že vlivem slzících očí se mi v průběhu dne rozmazává hlavně ve vnějším koutku oka. Jinak ale neslepuje, neopadává a vydrží celý den. Proto ji hodnotím na výbornou.

Objem: 8 ml. Cena: 219 Kč (PC).

 

Řasenka 2v1 Oriflame Beauty 2FX (20362)

Řasenka je k dispozici pouze v černé barvě. Kartáček je klasický štětinový, má poměrně velký průměr a není nijak zvlášť hustý. Slibuje 2 efekty v 1 řasence, a to délku a objem. Její tajemství tkví v tom, že má jediný kartáček, ale dvě hrdla o různých průměrech, které zajišťují různé množství řasenky na kartáčku. Pokud chcete oddělené a dlouhé řasy, otočte černým víčkem a na kartáčku díky užšímu hrdlu zůstane menší množství řasenky. Pokud však chcete plné a husté řasy, otočte stříbrným víčkem a díky širšímu hrdlu zůstane na kartáčku větší množství řasenky. To je celé kouzlo.

Nápad je to moc dobrý, avšak praktické provedení má jednu malou chybičku. Širší hrdlo je široké až moc a tím, že je kartáček řidší, zůstává na něm až příliš velké množství řasenky, což vede k výraznému slepování řas. I když jsem se snažila množství řasenky na kartáčku snížit otřením o okraj, stejně jí tam zůstalo hodně a musela jsem se velmi snažit, aby se mé řasy při líčení neslepili. To však neznamená, že varianta pro dlouhé řasy nefunguje. S použitím užšího hrdla je možné docílit opravdu krásně dlouhých a oddělených řas. S jednou, dvěma vrstvami je líčení jemné a velmi přirozené, pokud nanesete víc vrstev, dočkáte se i objemu a to bez slepení.. Řasenka je vhodná pouze pro líčení středně dlouhých až dlouhých řas. Neopadává, nerozmazává se. Já ji hodnotím jako velmi dobrou.

Objem: 8 ml. Cena: 219 Kč (PC).

 

A na závěr pár doporučení pro správné líčení řas:

Přeji Vám, aby jste co nejdříve našly tu správnou řasenku, která Vám bude vyhovovat ve všech směrech a přeji proto i krásná kukadla ;).

S pozdravem Lívia