Letošní direktorská a manažerská konference proběhla v období slunovratu v našich nejvyšších horách ve Špindlerově Mlýně.

Velmi zajímavým a zároveň obdivuhodným hostem byla Marie Retková. Přišla s vlastním životním příběhem, kdy překonat překážky v životě a umění jít dál, jsme všichni museli velmi obdivovat.

Takže překonávejme překážky a pojďme dál vstříc nové budoucnosti.
Dalším zajímavým hostem také byla Hanka Šebková - Výroba originálních šperků z pravých kamenů.

A tady něco i pro vás

Řazení podle barev a barevného léčebného působení.
Obecně každá barva v sobě obsahuje kvalitu a sílu a v krystalech se tyto vlastnosti ještě umocňují. Barvy mají velký význam v magií a v léčitelství.

Bílá

Bílá barva urychluje tok životní síly, vede k novým začátkům, stanovuje jasné cíle a záměry, inspiruje k novým věcem. Bílá barva léčí tělo i duši a to na všech úrovních. Úspěšně zbavuje bolesti, depresí a únavy. Pomáhá posilovat a udržovat v dobrém stavu kosti a zuby.

Červená

Červená barva zvyšuje moc, odhodlání, životní energií a aktivitu. Znamená odvahu, sexuální aktivitu, vášeň, podněcuje pozitivní změny. Červená barva podporuje energií, její tok, aktivuje imunitní systém. Zvyšuje plodnost, sexuální aktivitu, krvetvorbu a krevní oběh.

Oranžová

Oranžová barva posiluje sebeúctu a sebedůvěru. Posiluje vaše vlastní sebevědomí a identitu. Přináší radost, podporuje mír a harmonií. Oranžová barva provokuje funkci žlučníku a ledvin, napomáhá v boji proti různým alergiím, léčí revmatismus, astrtidu a vyčerpání.

Žlutá

Žlutá barva je spojena s myslí. Posiluje logické myšlení, paměť, koncentraci, vůli a komunikaci. Dodává zručnost při výrobních procesech. Je vhodná při změně práce, stěhování, při krátkodobém a dlouhodobém cestování. Potřebujete-li vyřešit finanční problémy, použijte právě žlutou. Žlutá barva stimuluje nervový systém, zklidní zažívací potíže, pomáhá při ekzémech a kožních onemocněních. Zvyšuje rychlost metabolizmu.

Zelená

Zelená barva posiluje lásku, empatií a vášeň. Přináší postupný růst prosperity a bohatství. Zelená barva posiluje plíce, srdce a celé dýchací ústrojí. Pomáhá překonat infekce a virová onemocnění. Zelená je užitečná při potlačování projevů náhlé úzkosti a zbavování se závislostí.

Modrá

Modrá barva zlepšuje již stávající možnosti v kariéře, obchodu a financích. Zlepšuje vůdčí schopnosti. Podporuje úspěchy jak v právních, tak v úředních záležitostech. Modrá barva je barvou léčitelů, je přirozeným antiseptikem. Ulevuje při bolestech hlavy a při migrénách, horečkách, při vysokém krevním tlaku, bolestech očí, uší a krku.

Fialová

Fialová barva se vztahuje k vnitřnímu já, podvědomé moudrosti, zlepšuje duševní schopnosti, meditaci, vztahuje se k minulému životu a duševní ochraně. Purpurová barva je všelék, ulevuje u alergií, astmatu, poruchách spánku, problémech s očima, ušima, nosem, při migrénách. Je to přirozené sedativum.

Růžová

Růžová barva znamená laskavost, usmíření, rodinu, přátele a děti. Symbolizuje novou lásku a víru po zradě, nebo zneužití. Je to velmi jemný léčitel, který pomáhá při potížích s ušima a se žlázami, při bolestech hlavy a psychosomatických onemocněních. Pomáhá při chorobách miminek, dospívajících dívek a žen v menopauze.

Hnědá

Hnědá barva je spojena s prvkem země a nabízí psychickou a fyzickou ochranu. Vztahuje se k domovu, majetkovým otázkám, každodenním finančním problémům a učení se novým věcem pro pozdější život. Hnědá barva absorbuje bolest a zlepšuje dlouhotrvající životní energií. Pomáhá při nemocech nohou, chodidel, rukou a střev.

Šedá

Tato užitečná barva nás činí nenápadnými v nebezpečných, krizových a konfliktních situacích. Neutralizuje negativní energií nebo pocity, napomáhá kompromisům a přizpůsobivosti a pomáhá nám udržet tajemství. Šedá barva léčí imunitní systém, snižuje stres a strach a otupuje pocit chronické paniky.

Černá

Černá je barvou regenerace a představuje začátky, které přijdou po přirozených koncích v životě. Černá zahání negativitu, pomáhá léčit staré smutky a umožňuje se vymanit z destruktivních a nefungujících vztahů. Černá barva léčí kostní systém, hlavně páteř, odstraňuje blokace v dolních částech těla. Pomáhá překonat trauma a šok.

Předávám vám z této konference to, co mě zaujalo. Určitě to stojí za přečtení.

J. Očovajová